Łamliwe obudowy elektrycznych połączeń przemysłowych są produkowane ze stopów aluminium, zawierają one nieznaczną ilość krzemu, cynku, żelaza i miedzi, przez co podwyższa się ryzyko wystąpienia korozji. Aby temu zapobiec znany producent przemysłowych obudów aluminiowych poszukiwał najlepszej ochrony przed korozją, która pozwoliłaby zastosować je w warunkach krytycznych.
Końcem roku 2013 firma AHC zainstalowała swoje linie produkcyjne w zakładzie, w którym znajdował się dotychczas zakład produkcyjny i montownia firmy BROEN. Grupa firm AHC wywodzi się z Niemiec i posiada w sumie 19 zakładów. Broen jest producentem armatury i podobnie jak AHC należy do przedsiębiorstwa Alberts Industries. Od grudnia ubiegłego roku Broen opuścił lokalizację na ulicy Strefowej, która obecnie w 100% należy do AHC. Obok licznych pomieszczeń biurowych cały budynek posiada dwie duże hale o powierzchni 1500 m², z czego firma AHC w celach produkcyjnych zajmuje jedną halę.
Firma kierowana jest przez Jerzego Kluka, który jednocześnie jest kierownikiem oddalonego na wschód o 540 km zakładu w Gorzycach. Ten 47-letni kierownik wspierany jest przez zakład AHC w Monachium. Jerzy Kluk ma wieloletnie doświadczenie w dziedzinie technik obróbki powierzchniowej: "Dzierżoniów ma idealne położenie" zapewnia kierownik zakładu, "Znajdujemy się tutaj w pobliżu potencjalnych klientów, przede wszystkim producentów i poddostawców części samochodowych. Nasz teren działania obejmuje południową Polskę, ale również Czechy oraz Słowację, w których istotną gałęzią przemysłu jest przemysł motoryzacyjny, co powoduje że te kraje są interesującym potencjalnym rynkiem zbytu. Obecnie anodujemy obudowy do systemów hamulców, elementy amortyzatorów, obudowy pomp, uchwyty do lusterek samochodów osobowych i ciężarowych oraz części do motocykli. Dostarczane elementy do obróbki są poddawane procesowi anodowania (TE) lub anodowania twardego (HC).
W tym galwanicznym procesie powierzchnia detali aluminiowych jest zamieniana w szczelną i twardą warstwę tlenków. Kierownik sprzedaży Leopold Komorowski i doradca techniczny Radosław Szalka, uzupełniają: "również interesującym odbiorcą naszych usług jest branża budowy maszyn, anodujemy na przykład aluminiowe formy do obróbki tworzyw sztucznych.
W firmie zatrudnionych jest razem 9 osób, z tego 4 na produkcji, tendencja jest rosnąca. W 3 różnych elektrolitach przeprowadzane są procesy: anodowania i anodowania twardego (HART-COAT®), z możliwością pokrywania warstwy teflonem lub farbowania na czarno. Do obróbki można przeznaczyć części o wymiarach maksymalnych: długość: 2,3 m, wysokość 1,2 m, szerokość 0,5 m i o ciężarze maksymalnym 650 kg.
Całkowita powierzchnia przeznaczona do anodowania twardego (HART-COAT®) może wynosić maksymalnie 1000 dm² a powierzchnia przeznaczona do anodowania technicznego nawet do 2000 dm². Zdaniem Pana Komorowskiego w ostatnim czasie interesującym staje się proces bezchromowej (VI) pasywacji części aluminiowych dla przemysłu samochodowego i lotniczego. Proces ten jest oferowany w Dzierżoniowie.
Zakład jest certyfikowany zgodnie z wymaganiami ISO 9001:2008 i ISO/TS 16949:2009. "Dużym plusem w działalności zakładu jest wsparcie ze strony grupy AHC. Współpracujemy ze wszystkimi zakładami w grupie i chętnie sięgamy do dostępnych technologii i Know-how centralnego działu rozwoju" podsumowuje Kierownik Zakładu Jerzy Kluk.